Які знання повинні бути у дошкільника? Діти всі різні, а вимоги системи освіти до майбутніх першокласників однакові. Завдання батьків – правильно підготувати малюка. Що значить, правильно? Це, в першу чергу, означає, що потрібно крім знайомства з фундаментальними знаннями займатися всебічним розвитком дитини – виховувати характер, корисні звички, знайомити з правилами взаємодії з соціумом.
Що повинен знати дошкільник? Загальні базові вимоги шкільної програми
Кожен малюк володіє унікальними здібностями, талантами. Один- з легкістю запам’ятовує на слух вірші, інший – миттєво знаходить відповіді на всі питання, третій- за краще сто разів подумає і зважить, перш ніж відповідатиме. Чому важливо навчити майбутнього першокласника?
- Читати досить добре, щоб вникати в зміст тексту.
- Твердо володіти рукою, тобто правильно і впевнено тримати в руці олівець, малювати, заштриховувати, писати друковані літери.
- Рахувати про себе.
- Бачити відмінності і схожість між предметами, порівнювати, розділяти і об’єднувати їх в групи за різними ознаками.
- Зрозуміло висловлювати свої думки, міркувати і придумувати розповіді на конкретну тему.
- Розуміти причинно-наслідкові зв’язки, вирішувати прості логічні задачі, робити висновки.
- Підтримувати розмову на різні теми.
- Мріяти, будувати плани.
Які знання повинні бути перед школою у кожного малюка? Кожен дошкільник повинен знати, своє ім’я, вік, склад сім’ї і анкетну інформацію про всіх родичів, як обчислюється час. У список обов’язкових знань входить країна, місто та адреса проживання, уявлення про природу, погоду, тваринний і рослинний світ, про предмети навколишнього світу. Малюк повинен знати, які бувають кольори, розрізняти форму предметів, для чого ці предмети використовуються. У багажі знань дошкільника має бути кілька віршів, пісень, казок, алфавіт.
Як батькам підготувати дитину до школи?
Головний напрямок розвитку дитини-дошкільника – це, звичайно, розвиток інтелекту (пізнавальних і розумових здібностей). Найбільше слід приділити уваги тренуванню таких когнітивних функцій мозку, як:
- пам’ять;
- уява;
- увага;
- сприйняття інформації;
- мислення.
Для розвитку пам’яті корисні повторення пройденого, використання незвичайних асоціацій. До речі, робота з образами розвиває не тільки пам’ять, а й уяву. Тренування уваги має на меті використання декількох засобів: зацікавити учня, пояснити сенс завдання і послідовність його виконання, виключити одноманітність шляхом чергування видів діяльності, підвищення складності завдань.
Сприйняття – один із головних ключиків до успішного навчання. Найлегше вчитися тим учням, у яких активно працюють всі центри сприйняття – зорові, слухові, сенсорні. Для тренування цілісного сприйняття необхідно використовувати різні форми подачі матеріалу.
Мислення розвивається в міру набуття знань, в процесі самостійного виконання різних завдань, де потрібно подумати, зробити аналіз, висновки. Спосіб розвитку мислення один – забезпечувати дитячий розум такою роботою.
Що потрібно знати перед школою? Школа ментальної арифметики Соробан в Україні
Користь розвиваючих курсів для дітей – це поєднання інтелектуальної підготовки з ефективною соціалізацією. Наприклад, ментальна арифметика вважається найефективнішим інструментом тренування розумових здібностей, мислення. Вона впливає на розвиток цінних когнітивних функцій мозку, активує розумову діяльність.
Навчання на курсах Соробан допомагає дітям 5-11 років освоїти основні принципи самостійного успішного навчання, вчить працювати над собою, долати труднощі, досягати успіху, займатися в колективі. Всі ці навички необхідні, щоб без напруження адаптуватися в початковій школі, бути готовим до шкільних навантажень.
Подписывайтесь на Ukrnews24.net в Telegram, чтобы быть в курсе самых интересных событий.
Последние новости