Вищим органом ОДКБ є Рада колективної безпеки. Основні зусилля ОДКБ спрямовані на співробітництво у військовій справі.
Вірменія заморозила свою участь в Організації договору про колективну безпеку (ОДКБ), а політики країни розглядають можливість покинути організацію. Про це у суботу, 31 серпня, заявив прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян в етері мовника News AM.
За словами прем’єра Вірменії, на його думку, призупинення участи – є достатнім, проте серед політиків та держпгсадовців країни тривають дискусії, що саме має статися, щоб Вірменія офіційно вийшла із ОДКБ.
“Але тут треба дивитися. Я поважаю всі точки зору, але з іншого боку, ми ухвалили те рішення, яке ухвалили. На даний момент ми не бачимо необхідності приймати інше рішення”, – зазначив Нікол Пашинян.
Прем’єр Вірменії додав: якщо його уряд “наступного моменту знайде потребу прийняти інше рішення”, воно буде прийнято, і країна вийде з ОДКБ.
ОДКБ (Організація Договору про колективну безпеку) – це міжнародна організація, заснована з метою забезпечення безпеки та співпраці між країнами-учасниками у військовій та політичній сферах. ОДКБ була створена у Ташкенті (Узбекистан) 15 травня 1992 року з підписанням Договору про колективну безпеку. Основною метою організації декларувалося забезпечення колективної безпеки та стабільності в регіоні.
На цей момент до складу ОДКБ входять шість країн: Вірменія (участь призупинена), Білорусь, Казахстан, Киргизстан, Росія, Таджикистан. У травні 1999 року зі складу учасників Договору про колективну безпеку вийшли Азербайджан, Грузія та Узбекистан. Наразі країни-учасники мають співпрацювати у сфері військової безпеки, політичної інтеграції та протидії тероризму, а також здійснювати спільні військові навчання та операції.
Подписывайтесь на Ukrnews24.net в Telegram, чтобы быть в курсе самых интересных событий.
Последние новости