Голова СБУ Василь Малюк стверджує, що кожен спонсор російського тероризму має сидіти на лаві підсудних поруч із Путіним, тому що вони – повноцінні співучасники злочинів.
За 2022-23 рр. за матеріалами СБУ накладено арешт на активи російських олігархів на майже 190 млрд грн і запроваджено санкції до понад 4 тис. компаній. Про це повідомила пресслужба СБУ.
“Служба безпеки України системно збирає докази про причетність російських олігархів і бізнесменів до фінансування збройної агресії рф проти України. Це один із необхідних кроків для розгляду їх у комплексі з воєнними злочинами рф у Міжнародному кримінальному суді в Гаазі”, – йдеться у повідомленні.
Голова СБУ Василь Малюк стверджує, що кожен спонсор російського тероризму має сидіти на лаві підсудних поруч із Путіним, тому що вони – повноцінні співучасники злочинів.
“За їхні гроші росія запускає ракети і дрони. СБУ зробить усе, щоб дослідити всі бізнес-ланцюжки, які ведуть до фінансування війни, і довести їх у міжнародному трибуналі. Зрештою російські активи мають працювати на користь України. Вже сьогодні СБУ активно “дерусифікує” бізнес, який працює на ворога, дотримуючись жорсткої лінії щодо його санкцій, арешту і конфіскації”, – заявив Василь Малюк.
Повідомляється, що протягом 2022-2023 років за матеріалами СБУ було арештовано бізнес-активів російських олігархів на майже 190 млрд грн.
“Зокрема, йдеться про корпоративні права та нерухоме майно десятків підприємств, кінцевими бенефіціарами яких є російські корпорації Роснефть, Росатом, Газпром, Ростех, РусАл, Група ГМС, Татнефть, банки тощо. Окрім того, за ініціативи СБУ було запроваджено економічні санкції до понад 4 тис. російських компаній, які безпосередньо фінансують військове вторгнення, допомагають державі-агресору обходити санкції, закуповувати матеріали, техніку військового призначення і компоненти озброєнь в інших країнах”, – йдеться у повідомленні.
Повідомляється, що спецслужба сформувала список російського бізнесу, який фінансує війну, і комплексно перевіряє кожного фігуранта.
“Уся інформація буде долучена до кримінальних проваджень для розгляду у міжнародному трибуналі. Зібрані матеріали стануть доказами у кримінальних провадженнях за ч. 5 ст. 27 та ч. 3 ст. 110 (пособництво у посяганні на територіальну цілісність та недоторканність України) та чч. 1, 2 ст. 437 (планування, підготовка, розв’язування та ведення агресивної війни) Кримінального кодексу України. Служба безпеки наголошує на невідворотності покарання за злочини проти нашої держави”, – пише пресслужба відомства.
Подписывайтесь на Ukrnews24.net в Telegram, чтобы быть в курсе самых интересных событий.
Последние новости