Мінеральне живлення вкрай важливе для повноцінного росту і розвитку рослинного організму. Саме тому при веденні сільського господарства ретельний аналіз складу ґрунту є запорукою отримання багатого врожаю та якісної продукції. Адже його результати допоможуть зрозуміти – який хімічний елемент знаходиться у дефіциті. А це в свою чергу допоможе виправити ситуацію та покращити стан рослинних популяцій.
Різні макро- та мікроелементи є по-своєму важливими для рослин та виконують певні функції. Особливу ж роль, відіграє калій та відповідно, калійне добриво:
- Поліпшує стійкість до посухи та стресових умов середовища.
- Допомагає в боротьбі із хворобами та шкідниками.
- Забезпечує продуктивність фотосинтезу.
- Позитивно впливає на тургор.
- Бере участь у процесі формування квіток, плодів.
- Сприяє накопиченню протеїнів.
При його нестачі рослини частіше піддаються різноманітним захворюванням, на листі з’являються жовті та бурі плями, обмежується всмоктування азоту, знижується продуктивність фотосинтезу та погіршується урожайність. В такому випадку доцільно використати калійне добриво, яке при повторних обробках та у поєднанні з іншими препаратами може в повній мірі ліквідувати дефіцит К та підтримувати задовільний стан посівів.
Яке калійне добриво обрати та «кого» ним підживлювати?
Добрива, що містять у своєму складі Калій будуть актуальними для соняшника, кукурудзи, сорго, зернових, зернобобових, картоплі, буряка, льону, гречки, ріпаку, гірчиці, овочевих, ягідних культур. Попитом користуються хлористий калій, сульфат калію, калійна сіль, калімагнезія. Але на цих міндобривах список не закінчується. Компанія «Майбутнє Будуємо Разом» розробила дієвий препарат – ДоброДІЙ Калій Актив, що використовується у позакореневому підживленні с/г культур. Його переваги:
- зменшує стрес після використання агрохімії;
- стимулює ростові процеси;
- пришвидшує вкорінення;
- збільшує кількість закладання квіток;
- посилює тургор;
- покращує засвоєння азоту, заліза;
- підвищує якість продукції.
Це калійне добриво має широкий спектр дії за рахунок наявності у складі молібдену, феруму, мангану, купруму, кобальту, цинку, магнію та калію. Також, воно збагачене стимуляторами росту, гуміновими та фульвокислотами. Всі компоненти підсилюють дію один одного, що є запорукою ефективності та високих результатів після удобрення.
Отже, калій – один із найважливіших елементів живлення для с/г рослин. І якщо підживити ним рослини вчасно, то беззаперечно, можна отримати поживну, якісну продукцію у великих обсягах.
Подписывайтесь на Ukrnews24.net в Telegram, чтобы быть в курсе самых интересных событий.
Последние новости