Росія може піти на створення інформаційних операцій, спрямованих на уповільнення надання допомоги Заходу для України.
Росія, швидше за все, скористається запропонованим планом країн Африки по врегулюванню війни для створення власних інформаційних операцій з метою уповільнити військову допомогу західних партнерів Україні. Про це йдеться у аналітичному огляді американського Інституту вивчення війни (ISW), оприлюдненому напередодні.
Оглядачі нагадують, що делегація, яка представляє сім африканських держав після зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським 16 червня, зустрілася з президентом Росії Володимиром Путіним у Санкт-Петербурзі 17 червня, щоб запропонувати спільний мирний план.
На зустрічі з делегацією Путін заявив, що “Кремль вітає “збалансований” підхід африканських держав до врегулювання війни в Україні”, але при цьому здійсненність запропонованого мирного плану він не коментував.
“Президент Коморських Островів і нинішній голова Африканського союзу Азалі Асумані, зокрема, використовував мову, схожу на риторику “російського миру” про війну в Україні, яка віддає перевага Кремлю”, – сказано в аналітичному зведенні.
Зокрема, він заявив, що “стабільність у Східній Європі, Африці та світі залежить від братніх відносин між сусідніми слов’янськими “дружніми націями””.
“Кремль, швидше за все, скористається цією пропозицією для сприяння російським інформаційним операціям, спрямованим на уповільнення допомоги Заходу у сфері безпеки Україні, не продемонструвавши жодного наміру конструктивно брати участь у будь-якому мирному процесі”, – пишуть у ISW про ймовірний розвиток подій щодо Росії до африканського мирного плану.
“Раніше ISW оцінювала, що Кремль регулярно сигналізував про хибну готовність вести переговори про врегулювання війни, щоб спонукати Захід піти на поступки та відмовити західних офіційних осіб від подальшої підтримки України. Кремль раніше активізував ці зусилля, щоб створити умови для свого наступу взимку-навесні 2023 року року, і, ймовірно, повторно посилює цю інформаційну операцію, аби послабити західну підтримку України під час контрнаступних операцій”, – зазначено у звіті.
В Інституті вивчення війни нагадали, що Кремль уже використав подібну тактику з мирним планом, представлений Китаєм навесні 2023 року, посилюючи інформаційну операцію і не намагаючись викладати широкі пропозиції, що містяться у самому плані.
Нагадаємо, лідери країн Африканського Союзу запропонували 10 кроків для досягнення миру в Україні. Головний пункт – війна має бути завершена дипломатичним шляхом.
Подписывайтесь на Ukrnews24.net в Telegram, чтобы быть в курсе самых интересных событий.
Последние новости