Минулого року практично кожен українець відчув, як погано, коли протягом довгого часу у квартирі відсутнє світло. З настанням холодів історія може повторитися: ворог не полишає намірів обстрілювати енергетичну інфраструктуру. А щоб мінімізувати наслідки таких вимушених блекаутів, треба якнайкраще підготуватися до них. Найбюджетнішим способом не залишитися без світла є використання ліхтарика: сучасні моделі мають потужні батареї та енергоефективні лампи, тому можуть світити годинами. Якщо ви плануєте купити ліхтарик, радимо спочатку ознайомитися з їхніми різновидами, призначенням та особливостями.
Ручні ліхтарі
Такий освітлювальний прилад має бути в кожному домі: він має компактні розміри й завжди знадобиться в господарстві, особливо за відсутності централізованого електропостачання. Їх не можна назвати надто потужними, але зі своїми базовими функціями вони справляються. Бажано вибирати моделі з металевим корпусом (або з міцного пластику). Наявність рифленого або гумового прошарку на руків’ї забезпечить надійне тримання в руці.
Налобні ліхтарі
Такі ліхтарики дуже зручні, якщо ваші руки зайняті. Звісно, освітлювати вони будуть тільки простір перед собою. Якщо потрібні швидкі зміни напрямку, це буде зробити складніше, ніж у випадку з ручними модифікаціями. Крім того, у налобних моделей не надто велика потужність, що зумовлено їхньою невеликою вагою та розмірами.
Ліхтар-лампа
Такі різновиди зараз особливо популярні, оскільки дають змогу замінити побутове освітлення. Зазвичай вони комплектуються досить ємними акумуляторами, тому ліхтар може світити багато годин поспіль. Трапляються й моделі з можливістю підзаряджання від сонячних панелей.
Основні чинники, які слід враховувати під час вибору
Важливо, щоб джерелом світла були світлодіоди, які витрачають небагато енергії порівняно з іншими різновидами, світять досить яскраво та стійкі до механічних впливів. Сила світла в характеристиках вказується в люменах, у компактних моделей це діапазон 10–40 люменів, більш потужні ручні та налобні варіанти забезпечують світловий потік 40–100 люменів. Для тактичних ліхтарів стандарт вищий — 100–250 люменів, але трапляються й потужніші. Акумуляторні ліхтарі світять довше, але якщо запас енергії скінчиться, а блекаут — ні, то можна залишитися без світла. Модифікації на батарейках у цьому аспекті кращі, бо їх можна за потреби замінити на новий комплект. Бажано купувати моделі з альтернативними можливостями підзаряджання: від сонячних батарей, павербанку, автомобільного прикурювача тощо. Звісно, у таких випадках доведеться придбати й відповідні аксесуари (перехідники, кабелі). Великий асортимент ліхтариків та інших товарів, необхідних за відсутності світла, пропонує інтернет-магазин Allo.ua в Харкові. Подбайте також про запаси продуктів, ліків і теплих речей.
Подписывайтесь на Ukrnews24.net в Telegram, чтобы быть в курсе самых интересных событий.
Последние новости